Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Violka

Dne 17. 7. 2013 jsme přijali kočičí maminku Sonátu s pěti krásnými desetidenními koťátky. Mezi nimi vynikala Violka svým překrásným kožíškem. Jedna tlapička zrzavá, druhá proužkovaná, k tomu bílé ponožky a celý kožíšek jakoby někdo sešil z nejrůznějších kousků.

Violka patřila mezi ostatními koťátky mezi nejšikovnější. Jako jedna z prvních zvládla záchůdek, naučila se baštit z mističky a své depozitní tetě nikdy nezapomněla přiběhnout naproti a přivítat jí.

Violka se ráda mazlila, nastavovala bříško a slabounce vrněla. Všechna koťátka krásně rostla jako z vody a postupně začínala odcházet do nových domovů. Po odchodu dvou sourozenců se zdála být smutnější a více odpočívala, náhle se jí začalo zvětšovat bříško... na veterině byl vysloven nemilosrdný ortel. Violka má nevyléčitelnou nemoc FIP, infekční zánět pobřišnice. Po dvou dnech již Violka měla úplně propadlé boky a začínala se měnit v kostřičku.  S touto nemocí se žít nedá, koťátko čeká bolestivá smrt. Dne 27. 9. jsme tedy Violku nechali uspat. V našich srdcích však Violko navždy zůstáváš miloučkým a sladkým koťátkem. Odpočívej v pokoji.