Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Nick

NICK

Umístěn 28. 10. 2012

DOPIS ČTVRTÝ 14. 6. 2014

Dobrý den, přeje kočičák Nick ze Zlivi.

Naše soužití se stále posunuje k dokonalosti, i když sem tam provádím páníčkům nějaké piškuntálie. Spinkám s Matějem v pokojíčku, den trávím na různých parapetech a vyhlížím ven. Ráno začínám výskokem na koš v koupelně a dožaduji se pozornosti, páníček přispěchá, drží mě na svém rameni a já vyhlížím střešním oknem do přírody. Pokud prolétne nějaký ptáček, mohu si vymlátit zuby, jak s nimi cvakám. Občas mě páníček vezme na dvůr či na zahradu a vypustí mě v oplocené zahrádce, kde si mohu vše očichat a napást se trávy. Dost často se nechám mordovat od pesanů, asi nějaký druh masochismu, vyhledávám to.  :) Večer usínám u páníčka v pracovně, jeho neuklizený stůl přímo láká k odpočinku.

S pozdravem  
                Nick

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/7/7549/7549079_5959e4068fbb7ad659708026156b72d7/images/nick12.jpg?ver=0

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/7/7549/7549079_5959e4068fbb7ad659708026156b72d7/images/nick13.jpg?ver=0

DOPIS TŘETÍ 24. 12. 2013

Nick je ve svém živlu, má nás stále kolem sebe a tak je spokojený. Spokojenost a dobrá nálada mu však nebrání provozovat své vylomeniny. Posílám pár fotek s vánoční tématikou. Loni si stromku vůbec nevšímal, zato letos provozuje vyhlídkové cesty do koruny stromu. Zmizí pod stromečkem a po jednotlivých patrech se dostane až do výšky cca dvou metrů a tam se spokojeně usadí. Udělal to hned na holém stromku a dělá to i když je stromek plně nazdobený. Naštěstí je stromek ukotven provázkem k okenní klice a na druhé straně k zábradlí. :-)

Josef Pešek + smečka

DOPIS DRUHÝ 19. 4. 2012

Už to bude pomalu půl roku, co jsem u nových páníčků. Za tuto dobu jsme se seznámili, otestovali a následně upřesnili teritoria a vymezili pravomoce a kompetence. V reálu to znamená, že jsem si svojí touhou čůrat páníčkům do postele vykoledoval zákaz vstupu do jejich ložnic. Existují samozřejmě výjimky, ale pokud jsem pozván, jsem také bedlivě hlídán.
Páníček ale měl výčitky svědomí, a tak mi vyrobil malé drápadlo a odpočívadlo, které využívám v obýváku, když se všichni díváme na televizi. Když viděl jak jsem spokojený a nadšený, přidal ještě jedno drápadlo v podkroví, kde bydlím v době nepřítomnosti všech páníčků. Ale to není drápadlo, to je dva a půl metru vysoký „kočkostrom“.  Trávím zde kdejakou chvilku, v noci na něm spím, ve dne si šplhám, hraju a dovádím. Zatím testujeme, zda je ukotvení dostatečné, ale když se rozběhnu a mých pět kilogramů dopadne na horní odpočí vadlo, páníček přemýšlí ještě o dodatečném ukotvení do stropu. O víkendu doplníme na větve koule na hraní (tenisový míček obšitý plyšem na sisálovém provazu) a můj ráj bude dokonalý.

Ze Zlivi zdraví

                Nick s rodinkou

DOPIS PRVNÍ 10. 12. 2012

Dobrý den, zdravíme vás ze Zlivi, a posíláme pár fotek našeho milého kočičáka.
Nick si užívá adventní čas a stále nás překvapuje novými dovednostmi. Například včera odpoledne si zvolil za obří škrábadlo zábradlí u schodů do patra. Sem tam předvede i další vylomeninu (převrácená kytka , potřeba mimo záchod,…), ale je to náš miláček. Většinu dne tráví na parapetu, stále víc jej zajímají venkovní kočky a pesani. Dokáže tvrdě usnout na židli pod stolem a moje ramena při práci na PC jsou také oblíbená lokalita.
Fotky jistě potěší a pohladí.
 
Zdraví Nick s rodinkou