Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-anicka

ANIČKA

Umístěna 11. 12. 2011

DOPIS DRUHÝ 2. 4. 2012

Dobrý den paní Pohorská,

už jsem se několikrát chtěla ozvat, s fotkami a tak..., ale pak jsem na to asi vždycky zapomněla, to se omlouvám.
Anička se má moc dobře. Máme ji vlastně od prosince, druhá je nakonec taky kočička - a tu máme od ledna. Takže jsou spolu už dost zžité a dovádí spolu.
Anička je moc hodná, rozhodně s ní nejsou žádné problémy a když je obě na víkend měli u sebe moji prarodiče, tak i když Anička vyskočila na stěnu, kde má babička sklo, tak se mezi tím vším proplétala a je tak opatrná, že nikdy nic neschodí.
Jinak je stále docela hubená, ale nejspíš asi moc nepřibere. Žere asi néé příliš, jak jí to vyhovuje. Ale když jí dám do misky, sní třeba polovic a zbytek nechá, zatímco ta druhá, které říkáme Buřtík (proti Aničce je totiž tlustější, což by byla asi každá kočka :-D... a taky má srst takovou chundelatou, tak prostě vypadá tlustější), sežere vše své a ještě dojí po Aničce.

Jinak se Aničce ale určitě daří. Obě třeba sedí nebo leží na okně a koukají ven. Šplhají se třeba i po okně, nebo po žaluziích, tak jsme si říkali, že bychom je měli vzít ven. Koupila jsem takové postroje, ale když jsme s ní šli ven, tak by vždycky Anička někam ráda utekla... nebo chce domů... anebo když bylo třeba po dešti, tak nevím, zda jí to připomínalo to, jak byla ve strouze... ale začala potom být taková úzkostlivá a skučet. Myslela jsem, že časem by třeba mohla chodit i ven, ale zatím určitě ne a když už je zase zvyklá vevnitř...

Ta druhá, Buřtík, tu jsem si vzala od lidí, co našli koťata na sídlišti v Táboře u popelnice v tašce a vzali si je, protože tam začala lézt do silnice. Přes ten web stejně jako Aničku jsem je tam viděla, tak ti mi Buřtíka dovezli přímo z Chýnova, mezi dveřma mi ji dali do rukou a bylo. Je mladší.. Aničce vlastně bude tak v květnu rok, tak Buřtík té může teď být tak 6-7 měsíců.

Zdravím a přeji hezký den.
Iveta Pěknicová

 

DOPIS PRVNÍ 15. 12. 2011

Dobrý den paní Pohorská,

tak abych Vám napsala něco k Aničce a jak se jí daří. V neděli, když k nám přijela, tak si zalezla, nechala jsem ji tedy v klidu až do večera. Pak jsem ji z pod skříně vytáhla a ona se normálně najedla, napila atd. Od té doby normálně jí, jen jsem jí dávala rybí Schmusy v neděli/pondělí a pak zase ve středu, tak nevím, možná tak často rybí maso nechce. Každopádně jinak to střídám. Jinak jsem koupila Kitekat, mokré krmivo s králičím masem - po tom, co jsem se podívala na složení podle instrukcí paní Včelové, jsem zjistila, že tam moc masa není, leč Anička to jí ráda. Tak se to snad dá. Ale Schmusy jsou opravdu kvalitní, samé maso. Pí. Včelová mi tu také nechala pár granulí, ty jsem předtím ještě neměla... ale ty Anička vůbec nejí, spíš sní granule psovi, když na ně má chuť.

Včera už si začala i hrát s hračkami, různé plyšové blbinky - hodně si hraje s takovým malým plyšatým hlodavcem.. jako s myškou. :-) Takže myslím, že se jí daří dobře a není zde žádný problém.

Zdravím a přeji pěkný den!

Iveta Pěknicová