Jdi na obsah Jdi na menu
 


MAJOLENKA

 

Umístěna 18.2.2010

 

DOPIS DRUHÝ - 2.5.2010

Dobrý den, v mém úmyslu bylo poslat tuto zprávu chvilku před 18. dubnem, ale jsou někdy starosti, které vám pozdrží prsty nad klávesnicí. Část první , co jsem chtěl nejprve napsat. Majolenka si za uplynulý čas upevnila své kočičí návyky.
 

 

Má tak svůj čas kdy obvykle spí, baští, hraje si, a to ostatní ( musí přeci někdy také pozorovat, co se děje venku ). To dodržuje i v pořadí jak je napsáno. Ale pokud se hodně nacpe, čas bašty plynule přejde v čas spaní.
 

 

Našla si další pelíšky, deku v kuchyni, složené polštáře v křesle a jeden schovávací pelíšek. Naučila se procházet kočičími dvířky a používat škrabadlo na drápky, mé boty a pohovka jsou tím ve větším klidu. Dokončili jsme montáž sítí do oken, máme tak bezpečné parapetové balkónky, to se to pozoruje, sluní a užívá si čerstvého ovzduší, no úplná paráda.  

 

Část druhá, starost. Protože je pravdou, že každá radost má svůj protipól, navštívil nás nezvaný host nemoc. Od 11.dubna jsem začal u Maji pozorovat velkou netečnost, své hračky zcela ignorovala, nechutenství a zrychlené dýchání. Výšky se staly příliš vysokými. Následovala návštěva veterinární kliniky. Vyšetření zvládla dobře, i dvě injekce. Po krátkém zlepšení však nastal návrat zpět k potížím.
 

 

Při druhém vyšetření následovaly další dvě injekce a prášky domů. A byla odebrána krev pro laboratoř, to už se jí poněkud nelíbilo, protestovala razantněji než jen hlasem, ale povedlo se. Pomalu se Majolence začalo vracet zdraví. Při následné kontrole jsme již mohli konstatovat zdravotní i fyzický stav téměř blízký uzdravení. Laboratoř nás však úplně nezbavila obav. Ze tří pověstných kočičích "F" dvě vyloučila, ale pro třetí jsme dostali 82% pravděpodobnost. Je tu však stále šance, že se jedná o podobné onemocnění jenž vyvolává stejnou reakci,ale kočky je umí překonat. Zatím není metoda jak to přesněji r ozlišit. Proto nám, prosím, držte palce, alespoň pět měsíců.
 

 

Dnes již dva dny nemohu najít rozdíl mezi Majolenkou "před" a Majolenkou "teď". Zase jí zajímá svět.

S optimizmem zdraví spolek Kočky ČB a jejich kočky Michl František P. S. Přeji úspěšnou účast na výstavě Hobby 2010

 

DOPIS PRVNÍ - 27.2.2010

Dobrý den,
dnes je tomu osm dní co se začala rozkoukávat v novém prostředí. Nutno
podotknout, že Majolenka je čistotná a způsobná kočičí slečna. Hodinovou
cestu autem zvládla jen s několika mňau.

 

No a první misku snědla již třetí hodinu pobytu. V jídle není vybíravá, ale nejlépe jí chutná přímo z ruky. Už si našla své výškové pozorovatelny pro sledování cvrkotu na ulici.

Ke hraní má nejraději hračky jaké měli kočičky našich babiček a dědečků. A takový velký uzel na provázku či pingpongový míček také není k zahození. Za pelíšky na spaní si zatím vybrala postýlku, skládací přepravku s dvojitou dekou a náruč nebo na klíně, zde si spaní i labužnicky vychutnává a čas od času se protáhne do délky, no až až.

 

Včera jí však spánek rušily panelákové zvuky, byla z toho celá rozesmutnělá. Dnes je již v pohodě a dohání co zameškala. I teď mi spí s mou rukou pod hlavou jako polštářkem. Je možné říci, že Majolenka, zkráceně ji říkám Maja, je klidná a vyrovnaná kočička. Zvyká si rychleji než jsem očekával. Prostě dělá radost.

 

 

S pozdravem pro celý spolek Kočky ČB a jejich čtyřnohé
Michl František