Jdi na obsah Jdi na menu
 


MADETKA

 

Umístěna 13. 10. 2010

DOPIS DRUHÝ 5. 6. 2010

Hezké odpoledne,

po nějaké době opět posílám zprávy o Madetce.
Z téhle kočičí slečny se stala drzá, zvědavá, mazlivá a hravá kočičí osobnost. Už se nás a naší rodiny vůbec nebojí. Nosí hračky i mužskému pokolení, takže nedělá rozdíly v lidském pohlaví. (Pánů se totiž bála mnohem víc jak dam...) Je jí jedno jestli jí hladí cizí nebo domácí člověk... (:
Na to že jí někdo někdy ublížil už asi zapomněla. Jen s ní občas řešíme problém že chodí vykonávat tu a tam potřebu mimo své WC. Ale zpravidla se to stává na protest, že jsme jí nechali doma samotnou.
Ona dokonce ráda jezdí autem (: Sama skočí do přepravního boxu a v autě ani nemrkne. Většinou jí takhle bereme na chalupu.
Pořídili jsme Madetce i kšíry a vodítko. Ty ale odmítá nosit. Stejně když nakoukne ven, tak tam vydrží jen pár minut. Jak se někde něco šustne, tak maže zase domů. Je z ní DOMÁCÍ kočička (:
Z jara jsme jí dali vykastrovat. Snášela to celkem dobře a pak za námi chodila, aby sme jí zlehka drbali jizvu... (:

Z Madetky je zkrátka báječná kočičí dáma.

Posíláme Vám pozdrav,
Doufáme že každá Vaše kočička a kocourek naleznou znovu svůj domov a snad i osobnost jako Madetka (:

S pozdravem
Kateřina Bicencová

DOPIS PRVNÍ 17. 10. 2010

Vážená paní Tlášková,
podávám Vám první zvěsti o Madetce. První den byla zalezlá všude kde se mohla schcovat (dokonce jsme museli rozebrat půl kuchyňské linky, aby sme jí mohli dostat zase ven ze škvíry)...
Nic méně druhý den už si hrála s Aronkem (to je náš hafan) a Aron s ní. Předváděli nám krásnou hru. Škoda, že sem si nestihla dojít pro telefon, abych Vám to vyfotila, ale k tomu jistě ještě bude příležitost...
Třetí den za mnou už přišla do kuchyně a dožadovala se ochutnávky voňavého oběda... Dokonce už jsme měli i dvě návštěvy a přišla si zkontrolovat kdo že to vlastně přišel na její úžemí ( :
Když ke mně přijde, tak se okamžitě mazlí a vrní. Má blešky, takže jí zkusím v pondělí dát obojek proti blechám a když ho nebude chtít, koupím jí takové ty kapičky...
Vzhledem k tomu jak je zvědavá a taky k tomu že už si dokonce i hrála s mým otcem myslím, že si zvykne. Dáváme jí spoustu prostoru a času má kolik jen chce.
Madetka nám dělá radost a myslím, že se jí doma líbí.

S pozdravem Kateřina Bicencová

 

DOPIS DRUHÝ 24. 10. 2010

Hezký nedělní večer,
jak jsem slíbila, posílám Vám fotku Madetky s Aronkem z pelíšku (:
Madetka je s námi na naší chalupě. Aklimatizovala se celkem bez potíží. Hlavně, že jsou s ní lidé a pes na které je zvyklá ...
Pořád se ještě schovává, ale čím dál častěji vylézá a kontroluje, jestli je v jejím domově všechno v pořádku. Když jí zavoní příprava jídla, tak za mnou přijde do kuchyně a předvádí mi jak je roztomilá, jen abych jí dala ochutnat (:
S Aronkem mají vynikající vztah. Od hraní a mazlení přešli dokonce i ke společnému pelíšku (: Těší mě, že jsou takoví kamarádi. Alespoň jim nebývá smutno, když jsme v práci...
Madetka je spokojenější a spokojenější. K ničemu jí nenutíme a tak nás vždy potěší, když se na nás přijde podívat. Dokonce už jednou přišla až ke mně a nechala se pohladit. Když jí vezmeme do náruče tak začne okamžitě vrnět....
Cestu autem snáší také překvapivě dobře, jak jsme se mohli přesvědčit cestou sem na chalupu.
Jsme tu všichni moc spokojení a za Madetku Vám děkujeme.

S pozdravem
    Kateřina Bicencová

 

DOPIS DRUHÝ 28. 11. 2010

Hezký večer,
dnes Vám bohužel nepošlu žádné fotečky (mám problémy s fotoaparátem...), za to se s Vámi podělím o další malou radost.
Madetka od nás dostala takové menší kočičí škrabadlo a nejen, že jí baví a nenechá na něj téměř nikoho sáhnout, ale navíc nám přestala škrábat gauč a koberce. Tedy ne že by přestala úplně, ale rozhodně pochopila, že je lepší zničit škrabadlo než křeslo (:
Také jsme se již rozhodli, že jí necháme vykastrovat až na jaře. Neradi bychom, aby nabyla dojmu, že jí chceme "ubližvat" u doktora teď, když si na nás tak hezky zvykla... Nicméně vykastrovat jí samozřejmě necháme. Nejsme zastánci nehlídatelného přemnožování kočiček...
Madetka už si tak zvykla, že máme všichni poškrábané ruce, sem tam se objeví kousek prokousnuté části nábytku, nebo ožužlaná špička boty (to když si do ní schová myšku...)
Jinak jí pořád velice chutná a řekla bych, že o několik mm povyrostla. Uvidíme, až vyroste z puberty (:
S pozdravem
Kateřina Bicencová

 

DOPIS TŘETÍ 22. 12. 2010

Hezký předvánoční den,
mám pro Vás báječné novinky ohledně Madetky. Naše číča už si je naprosto jistá. Dokonce chodí kontrolovat i cizí návštěvy. Klidně si před nimi sedne uprostřed místnosti na zem a věnuje se hygieně. Dokonce už se tolik nebojí ani mužské části populace. K vybraným jedincům dokonce chodí sama na klín (pochopiteně jí nezajímá zda o to dotyčný stojí, nebo jestli na sobě nemá tmavé oblečení... Chce prostě mazlit a hotovo...)
Zdá se, že jsme jí dokonce naučili, že náš papoušek se nejí. Občas si s ním i takovým zvláštním způsobem "povídá". I když si nedovolí na něj zaútočit přes den, na noc je raději izoluji...

S Aronkem si výborně rozumějí. I když mu bere jeho hračky (které jsou i větší než ona....). Občas se s ním mazlí tak intenzivně, že Aron raději odchází z místnosti ( : Je to už starší pán, tento týden oslavil desáté narozeniny, takže se není čemu divit.

 

Uvidíme jak bude snášet nový přírůstek do rodiny. Na přelomu února a března totiž čekáme miminko. Jsem si jistá, že bude všechno pořád tak dobré jako doposud.
Madetka je učenlivá. Rychle chápe, že se něco nedělá. To že bydlí s námi už je pro ní naprostá samozřejmost. Sem tam se potká i s kočkou mojí sestry, když přijdou na návštěvu, takže se rozhodně nenudí ani ona ani my ( :
VŠICHNI VÁM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A VAŠIM ZVÍŘECÍM KAMARÁDŮM, ABY SE DOSTALI DO DOBRÝCH RODIN, KDE BUDOU ŠŤASTNÍ.

S pozdravem
Kateřina Bicencová a Madetka, Mňau