Jdi na obsah Jdi na menu
 


FERDA

 

Umístěn 22. 5. 2010

 

DOPIS PRVNÍ 22. 6. 2010

Dobrý den. O víkendu to již bude 14 dní, co jsme si od Vás přivezli velikého kocourka Ferdíka.


Feďa si, myslím, zvykl velice dobře. Když je hezky tak moc rád pobývá na lodžii a pozoruje okolí. Jen pokusy o pobyt venku ho děsí. Okolí domu je dost hlučné, tak to budem zkoušet v klidnějším prostředí. Ferdík je veliký mazel, má rád hlazení a také česání. Srst už má hladkou a lesklou jako samet. Jen stále hodně líná. Zkusíme nějaké vitamíny. Překvapilo mě, že dovede být i divoký. Večer, když si s ním hrajem, divočí s plyšákem a lítá jak raketa. Dobře papá, udržuje čistotu a nic neničí.


V časných ranních hodinách nás nebudí. Je moc milý a hodný. Máme ho moc rádi. Je to náš miláček. Moc za něj děkujeme. Posílám pár foto, na kterých je Ferdík trochu unavený životem.

 


Přeji Vám hodně štestí, s pozdravem Ferdík a panička Martina

 

DOPIS DRUHÝ 10. 9. 2010

Dobrý večer.

Konečně se dostávám k tomu abych pozdravila všechny kočičáky a podala zprávu o Ferdíkovi. Ferdík měl bohatý letní program. Na konci června, kdy jsem byla s dcerou u moře, byl  několik dní u tetičky Tláškové. Pak jsme jeli na dovolenou s karavanem.  

Kvůli Ferdíčkovi jsme změnili původní plány a odjeli jen za J.H. do malého, klidného kempu v Jindřiši. Ferdovi i nám se tam moc líbilo. Ve dne spal v karavanu a po západu slunce se najedl načančal a vyrazil do okolí.


Okolo jen les, louka a pole. Vůbec jsem se o něj nebála. Každé ráno se vracel ve 4:30, přesný jako hodinky. Pak jsme odvezli karavan na jednu zahradu na České Kanadě. Často jsme tam s Ferdou jezdili. Zamiloval si to tam. Jednou se ale do odjezdu nevrátil a my ho tam museli nechat. Byla jsem psych.vyřízená - co, když se mu tam něco stane, co bude jíst atd. Za týden jsem tam pro něj jela, ale před odjezdem mi utekl. Vracela jsem se neštastná. Doma bylo bez něj strašně smutno. Další týden už se lov Ferdy zdařil. Volnosti a přírody si tedy užil dost. V Č.B. moc ven nechce, bojí se i večer a tak hlavně přebývá na lodžii, odkud pozoruje dění venku. Hlavně já jsem si Ferdíka zamilovala. Je to krásný, chytrý a také upovídaný kocour. Posílám Ferdíkovo foto z kempu a z domova spícího.

 

 

Mějte se všichni moc dobře, ať jsou Vaše micinky zdravé a dělají Vám radost.

S pozdravem Martina Horká a Ferdík